Sicīlijā pavasaris sākas agrāk nekā kontinentā. Līdz ar pavasara iestāšanos daba sāk pasakaini ziedēt. Tas ir ideāli piemērots laiks jaunu augu stādīšanai vai esošo augu pārstādīšanai. Taču tas arī ir postošu vētru, negaidītu lietusgāžu, spēcīga vēja un augstas nestabilitātes laiks lauksaimniecībā. Jauni augāji ir ļoti neizturīgi un jūtīgi pret zemām temperatūrām, kas var apstādināt to augšanu vai bojāt dzinumus.
Vasara Sicīlijā ir īpaši svelmaina, un tiem, kas nodarbojas ar lauksaimniecības biznesu, tas ir ļoti grūts laiks. Saule aust agri no rīta, un strauji ceļas temperatūra. Gaiss kļūst smagnējs un blīvs. Šajā laikā vienīgais, kas var glābt ražu, ir regulāra dārzu un pļavu laistīšana. Vasaras augļu un dārzeņu audzētājiem tas ir intensīva darba un ražas vākšanas laiks. Bieži vien šajā gadalaikā pļavas un ganības ir pilnībā izžuvušas vai izdegušas postošu ugunsgrēku rezultātā, tāpēc dzīvnieki fermās pārtiek no pavasarī pļautā siena vai ganās mākslīgi apūdeņotos laukos.
Lielākajai daļai cilvēku rudens saistās ar vasaras brīvdienu noslēgumu, taču Sicīlijas lauksaimnieki ar nepacietību gaida rudeni un lietu. Vasaras karstums, tveice un putekļi beidzas, atnākot rudens svaigumam. Lauki un pļavas zaļo, augi ir veldzējušies un atjaunojas to piesātināta krāsa. Dienas laikā temperatūra nekrītas zemāk par 20 grādiem pēc Celsija, un nakts vēsais gaiss veicina tikpat kā gatavo citrusaugļu pigmentācijas veidošanos. It nogatavojušās arī opuncijas un granātāboli – šis ir ideāls laiks mūsu salas apmeklēšanai.
Ziema Sicīlijā ienāk apelsīnu sezonas pašā vidū, tad neskaitāmie citrusaugļu dārzi kļūst par darbības epicentru. Ziemā dienas kļūst īsākas, tāpēc mēs sākam vākt ražu jau rītausmā, kad augļus vēl rotā rasas pilieni. Laikā, kad Eiropu joprojām klāj sniegs, Sicīlijā jau pilnā sparā notiek augļu un dārzeņu ražas novākšana. Lopi ganās zaļajās pļavās, un tas ir labākais laiks slavenā sicīliešu siera pagatavošanai, jo piens šajā laikā kļūst īpaši barojošs.